#HourOfCode – Godzina Kodowania 2019

#HourOfCode – Godzina Kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do programowania pokazujące, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Wydarzenie odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej – w 2019 roku trwa od 9 grudnia do 15 grudnia, a nasza szkoła była jedną z ponad 134 tysięcy placówek biorących udział w tym wydarzeniu na całym świecie.

W tym czasie uczniowie klas od 4 do 8 wykonywali zadania programowania dostosowane do ich umiejętności z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych aktywności – młodsi uczniowie programowali przy pomocy bloków w specjalnej wersji Minecraft, uczniowie starsi wykorzystali do tego składnię języka Python w projekcie CodeCombat.

Nagrodą dla uczestników, którzy ukończyli zadania jest specjalny imienny certyfikat uczestnictwa.

Więcej o projekcie #HourOfCode – Godzina Kodowania znajdziesz na stronie organizatora: hourofcode.com/pl.

Andrzej Gągało