Zdrowe „Śniadanie daje moc” w klasach pierwszych

W pierwszym tygodniu listopada klasy pierwsze przeprowadziły w ramach projektu „Śniadanie daje moc” lekcję na temat zdrowego odżywiania. W praktyce dowiedzieli się jak należy przygotowywać zdrowe, pożywne posiłki zachowując przy tym podstawy higieny i bezpieczeństwa.

Uczniowie wykonali własnoręcznie kanapki oraz owocowe przekąski. Do zadania włączyli się również Rodzice piekąc z samego rana świeży chleb. Podczas wspólnego śniadania dyskusji na temat zdrowych produktów nie było końca, a finałem działań dzieci było omówienie i wykonanie piramidy zdrowego żywienia oraz plakatów co warto jeść, a czego lepiej unikać.

Uczniowie zadanie wykonali sprawnie wykazując się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami kuchennymi. Dodatkowo pozostawili swoje miejsca pracy w należytym porządku. Naszym pierwszakom gratulujemy!

Marta Chwalińska-Szewczyk