Pierwsze sportowe sukcesy Julki Kruszyńskiej z klasy 2b

Sport to zdrowie
czyli
sukces Julki Kruszyńskiej z klasy 2b.

3 listopada odbył się VI Marceliński Bieg Jesienny, w którym wzięło udział 350 osób. Można było pokonać dowolnie wybrany dystans: 5km, 10 km lub 15 km. Wśród uczestników znalazła się Julka Kruszyńska z klasy II B i udało jej się przebiec 5 km w imponującym czasie 34 minut! To tak naprawdę jej pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Jak udało mi się dowiedzieć, rozpoczęła przygodę z biegami dopiero miesiąc temu.
Wspaniałym towarzyszem i wsparciem jest dla Julii jej tato Michał, który razem z nią uczestniczył w biegu. Kondycja dziewczynki jest godna podziwu, bo gdy tato tracił siły, Julka niczym na skrzydłach pędziła do mety, na której czekał na wszystkich pamiątkowy medal, drożdżówka i ciepła herbata. Cudna pogoda, doskonałe warunki biometeo, bardzo dobre przygotowanie, profesjonalna rozgrzewka i stuprocentowe zaangażowanie pozwoliły młodej zawodniczce osiągnąć w bardzo dobrym stylu swój pierwszy sukces.

A oto co sama Julka powiedziała na temat zawodów i swojego hobby:
„Zaczęłam biegać niedawno. Po raz pierwszy z tatą przebiegłam dystans 5,5 km wokół Malty tak po prostu, dla zdrowia i przyjemności. Marceliński Bieg Jesienny to pierwsze zawody, w których wzięłam udział. Bieganie daje mi radość, wyprzedzanie motywację do dalszego wysiłku i choć czułam zmęczenie, na mecie bardzo ucieszyłam się z dotarcia do celu, a medal potwierdził, że udało się osiągnąć sukces. Bieganie sprawia, że staję się coraz lepsza w tym, co lubię. Kiedyś biegałam wolno, a teraz idzie mi coraz lepiej! Polecam ten sport innym, bo daje dużo zadowolenia i radości. Mam zamiar kontynuować bieganie, przede mną już niedługo kolejny Bieg Mikołajkowy”.

Gratuluję mojej uczennicy z całego serca i trzymam kciuki za dalsze sukcesy !
A więc biegnij Julko, biegnij ! 😀

Beata Żyto
wychowawczyni kl. II b

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast