Niezwykły wieczór w bibliotece

W miniony piątek 15.11.2019 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Niezwykły wieczór w bibliotece. Punktualnie o 18:00 dzieci zebrały się w holu szkoły, aby rozpocząć zabawę. Na uczestników czekał przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy odwrócony escape room, którego celem było odnalezienie ukrytego klucza do drzwi biblioteki.
Po wypowiedzeniu magicznego hasła: „Czary mary, dziwy dziwy, czy to dzieje się na niby? Biblioteka się otwiera, w świat fantazji nas zabiera”, mogliśmy wejść do biblioteki, aby uczestniczyć w dalszej zabawie.
W środku uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną z wykorzystaniem fragmentu magicznego drzewa. Później nastąpiła projekcja filmu Magiczne drzewo. Połykacze książek, po której, dzięki wsparciu Rady Rodziców, mogliśmy zrobić „książkowe babeczki wiedzy”.
Na zakończenie wieczoru uczniowie stworzyli autorski przepis na „Wymarzoną bibliotekę”.
Wieczór upłynął bardzo szybko i w miłej atmosferze.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach zabawy.

nauczyciele bibliotekarze:
Kamil Klinowski