Myśl logicznie, licz praktycznie – zmagania erazmowe w klasach 1-3

„Myśl logicznie, licz praktycznie – Siódemkowe wędrówki matematyczne”
czyli
Erazmowe zmagania czas zacząć!

Od października rozpoczęliśmy zabawę z matematyką, która w tym roku jest naszą myślą przewodnią podczas Erazmowych zmagań i związanych z nimi zadań.

Na pierwszy ogień poszły figury geometryczne 🙂 Temat jakiś taki znany, prosty, a jednak… Okazało się, że spotkanie uczniów z klas I – III z wylosowanym kształtem wymaga kreatywności, umiejętności zagospodarowania przestrzeni kartki i ciekawego doboru kolorów. A że wśród klas młodszych niemało artystów, prace plastyczne, związane z kołami – to zadanie dla klas I, kwadratami – tak wybrał los dla klas II i trójkątami – w nimi zmagały się klasy III – okazały się interesującym wyzwaniem. Uczniowie poradzili sobie doskonale!

Różnokolorowe małe i duże koła zamieniły się w kwiaty, zwierzaki i inne stworki, a nawet w bardziej naukowe wytwory dziecięcej wyobraźni czyli w Układ Słoneczny.

Jesień stanowiła niewątpliwie inspiracje dal uczniów z klas II,
a kwadraty wykorzystane zostały do mozaikowych kompozycji
( owoce, jesienne drzewa i liście).

Niesamowicie fantastycznie prezentuje się świat trójkątów wśród prac klas III. Powstały nie tylko niesamowite budowle, ale i pobudzająca wyobraźnię abstrakcja.

Efekty pracy dzieci z poszczególnych klas można oglądać na holu na II piętrze – gorąco zachęcam, bo naprawdę tę wystawę warto odwiedzić 😀

W imieniu uczniów klas I – III
Beata Żyto