Klasa 5e odwiedza Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości kasa 5e wraz z wychowawcą i panią Katarzyną Wawrzyniak udały się do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, w którym pracuje tata naszej koleżanki z klasy.

Na początku poszliśmy na strzelnicę, w której znajdował się symulator strzelania z pistoletu. Mogliśmy potrzymać prawdziwy pistolet, rozmawialiśmy na temat różnego typu broni o także uczyliśmy się celnie strzelać do tarczy. Następnie udaliśmy się do innego pomieszczenia, w którym były symulatory różnych pojazdów wojskowych. Nam najbardziej do gustu przypadł symulator rosomaka, wozu bojowego, do którego każdy mógł wsiąść i pokierować. Po tych atrakcjach udaliśmy się do sali tradycji, w której najpierw obejrzeliśmy film o żołnierzach, a później mogliśmy rozejrzeć się i pooglądać eksponaty. Wycieczka zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem pod czołgiem i obietnicą powrotu do tego ciekawego miejsca.

Natalia Sobczak, Patrycja Stańczak, kl. 5e

Wioletta Pilarczyk-Urbaniak