Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie…

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie – kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie eTwinning „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w ramach współpracy z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodekiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. L.Braille”a w Bydgoszczy.

Podczas autorskich warsztatów Pani Agnieszki Szajek w klasie 4a uczniowie odgadywali znaczenie przysłów i aforyzmów związanych z oczami i wzrokiem, rozpoznawali monety po dotyku oraz pokonywali wyznaczone trasy w szkole z zamkniętymi oczami. Uczniowie pisali również wyrazy i zdania używając alfabet Braille’a, jak i zastanawiali się jakimi słowami można wzmocnić ucznia niewidomego lub słabowidzącego w środowisku szkolnym.

Agnieszka Szajek