Dzień Praw Dziecka w Siódemce

Konwencja o prawach dziecka ma już 30 lat. Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło ją w 1989 r, a do dziś podpisało ją większość państw świata. Dokument ten mówi o równości dzieci i wylicza ich prawa, nakazuje dbałość o dobro i szczęście każdego dziecka.

W Siódemce Dzień Praw Dziecka uczczono na lekcjach, na których pokazano filmy o sytuacji dzieci w różnych częściach świata oraz omówiono, jakie artykuły i prawa są w Konwencji. Starsi uczniowie dyskutowali o tym, jak konwencja o prawach dziecka powinna wyglądać dziś, czy wszystkie zapisy są aktualne, co należy dodać. Niektórzy mieli możliwość rozwiązywać quizy Kahoot o tej tematyce. Szkołę ozdobiły przyklejane do drzwi kartki z artykułami konwencji, które zawisły dzięki staraniom Laury Kościelnej, przewodniczącej SU i Zosi Szymczak z 8c. Chętni pokazali, że prawa dziecka są im bliskie poprzez założenie niebieskiego stroju.

Hasło dnia: „Mamy prawa i nie zawahamy się ich użyć”.

Wioletta Pilarczyk-Urbaniak