Bądźmy jak Irena Sendlerowa – lekcja w klasie 5F

W czwartek 21.11.2019r. klasa 5F wraz z wychowawcą uczestniczyła w spotkaniu w bibliotece szkolnej, które było poświęcone Irenie Sendlerowej. Spotkanie poprowadziła Pani Izabela Jarosz.

Na początku wysłuchaliśmy w skupieniu fragmentów książki pt.: „12 wyjątkowych Postaci. Polacy autorzy o marzeniach” (opracowanie zbiorowe). Nawiązywały one dzieciństwa i młodości Ireny Sendlerowej oraz trudnych czasów, w których żyła.
Książka ta pokazuje, że każdy, nawet Najsławniejszy Człowiek Świata, był kiedyś dzieckiem i że mali ludzie stawali się Wielkimi.

Następnie Pani Iza opowiedziała nam o życiu w warszawskim gettcie. Byliśmy bardzo poruszeni tą opowieścią.
W bibliotece znajduje się również wystawa pt.: „Bądźmy jak Irena Sendlerowa”. Zachęcamy do jej obejrzenia, ponieważ stanowi przepiękną podróż w czasie. Na koniec naszego spotkania Pani Iza zaprezentowała nam jeszcze jedną pozycję książkową zachęcając do jej przeczytania: „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”, autorstwa Anny Czerwińskiej–Rydel.

Klasa 5 F z wychowawcą.
Dorota Mickiewicz