Wycieczka klasy 3b i 3c

3 października klasy 3b i 3c wyjechały na całodniową wycieczkę, aby odbyć zajęcia w terenie. Pierwszym punktem programu był Rezerwat Przyrody „Meteoryt Morasko”. Na jego terenie zobaczyliśmy kratery, które powstały w wyniku upadku meteorytu około 5 tysięcy lat temu. Zdobyliśmy także najwyższe wzniesienie Poznania – Górę Moraską.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi znajdujące się na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podziwialiśmy kolekcję minerałów i skamieniałości z Polski i ze świata oraz dwa duże okazy meteorytu Morasko. Po założeniu gogli przenieśliśmy się w inny wymiar. Dzięki specjalnie przygotowanym filmom dowiedzieliśmy się jak wyglądał upadek meteorytu na Morasku oraz co się działo podczas ostatniej epoki glacjalnej.

Po tej podróży w czasie udaliśmy się do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Po drodze wzięliśmy jeszcze udział w wykopkach na polu zaprzyjaźnionego z naszym przewodnikiem gospodarza. W muzeum każdy z nas mielił w stępach ziarno na mąkę i kaszę. Nauczyliśmy się rozpoznawać zboża i dowiedzieliśmy się jakie produkty z nich powstają. Mogliśmy także skosztować własnoręcznie przygotowanej owsianki. Zwiedzaliśmy wiartak koźlak, który nawet udało nam się obrócić.

Zwieńczeniem wycieczki była prawdziwa uczta, na którą złożyły się kiełbaski z grilla, pieczone ziemniaki, kawa zbożowa z mlekiem, wiele gatunków chleba oraz ciasto.

To była niezwykle udana wyprawa.

Wychowawczynie klasy 3b i 3c
Aneta Skorupińska
Izabela Jarosz

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast