Spotkanie w ramach programu „Szkoła Wolna od Narkotyków i Przemocy”

W ramach działań wychowawczo – profilaktycznych nasza Szkoła przystąpiła do Programu Przeciwdziałania i Ograniczenia Narkomanii oraz Przestępczości i Demoralizacji Nieletnich „Szkoła Wolna od Narkotyków i Przemocy„.

Program ten zakłada wprowadzenie i realizację jednolitych form współdziałania szkoły, rodziców i uczniów oraz policji i straży miejskiej zmierzających do przeciwdziałania uzależnieniom, jako rozwiązań systemowych, a w szczególności przeciwdziałaniu zjawiskom związanym z narkotykami i przemocą wśród nieletnich.

W ramach programu zorganizowane było spotkanie informacyjne dla Rodziców uczniów klas VIII oraz spotkanie dla uczniów klas VII i VIII.

W czasie prelekcji przedstawiciel policji poinformował młodzież o zagrożeniach współczesnego świata oraz o konsekwencjach wynikających z nieprzestrzegania prawa.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali zagadnień dotyczących zachowań w różnych sytuacjach zarówno w szkole, jak i poza nią, a także tych wirtualnych na portalach społecznościowych.
Dowiedzieli się również, że wszelkiego rodzaju używki nie sprzyjają prawidłowemu rozwojowi młodego człowieka, a konsekwencje ich zażywania dotyczą bezpośrednio ich oraz ich rodzin.

Mamy nadzieję, że to spotkanie sprowokowało młodzież do refleksji i zastanowienia nad wyborem ścieżki, którą będą podążać w swoim młodym życiu.

Katarzyna Ryfa