Pasowanie na czytelnika

Ostatnie dni października, to dla biblioteki i dla naszych Pierwszoklasistów wyjątkowy czas.
Dzieci z klas pierwszych mogły uczestniczyć w specjalnej lekcji bibliotecznej, podczas której poznały zasady wypożyczania i użytkowania książek.
Miesiąc zakończył się wyjątkowym wydarzeniem – PASOWANIEM NA CZYTELNIKA. Uroczystość poprowadziły skrzaty biblioteczne, które przygotowały dla dzieci zagadki związane ze słynnymi baśniami i bajkami. Uczniowie poznali najpopularniejszych baśniopisarzy. Wspólnie śpiewali piosenki i bawili się przy dźwiękach mruczanki Kubusia Puchatka.

Na zakończenie pasowania Pierwszoklasiści otrzymali prezenty w postaci książek, które ufundowała Rada Rodziców oraz złożyli następujące przyrzeczenie:

My, uczniowie pierwszej klasy,
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad,
i z Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie.

Życzymy Uczniom klas pierwszych wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze.
Kamil Klinowski