Międzynarodowy Dzień Muzyki w klasach 1-3

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Muzyki biorąc aktywny udział w odbiorze prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Z muzyką przez świat”.

Każda klasa losowała państwo, a następnie przygotowała informację oraz wybrała i zademonstrowała utwór muzyczny lub piosenkę danego kraju. Klasy pierwsze i klasa 3a zilustrowały muzykę wybranych krajów ruchem, gestem i rytmicznym przytupem. Dzieci miały na sobie elementy strojów ludowych oraz trzymały wstążki w kolorach flagi wylosowanego kraju. Klasa 1b zaśpiewała znaną rosyjską piosenkę pt. „Zawsze niech będzie słońce” w języku polskim i rosyjskim.
Wysłuchaliśmy również muzyki na żywo. Na skrzypcach wspaniale zagrał fragment koncertu Oscara Riedinga h-moll Op.35 uczeń klasy 3d Wojciech Machowski. Na naszym muzycznym spotkaniu nie zabrakło wspólnego śpiewu. Wszystkie dzieci zaśpiewały poznane w szkole piosenki „Kolorowe kredki” i „Co może mały człowiek”.
Klasy trzecie natomiast nauczyły się i zaśpiewały hymn Unii Europejskiej pt. „Oda do radości”. Spotkanie zakończył krótki występ pianisty – kotka, który bardzo spodobał się dzieciom.

Krystyna Grodzka