Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla Siódemki

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu
otrzymała Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności
w zakresie wolontariatu (organizacja goszcząca)

Europejski Korpus Solidarności jest nową inicjatywą Unii Europejskiej. Jest to program, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego w całej Europie.
Otrzymany Znak Jakości umożliwi nam zaproszenie do naszej szkoły wolontariuszy z zagranicy, którzy razem z nami będą uczestniczyć w życiu szkoły.

Poniżej przedstawiamy pochlebną opinię wystawioną po spotkaniu w naszej szkole przez panią Monikę Mrówczyńską – eksperta Europejskiego Korpusu Solidarności:

Szkoła Podstawowa nr 7 imienia Erazma z Rotterdamu to placówka opierająca swoją pracę na poszanowaniu indywidualności każdej jednostki. Placówka widzi swoją rolę w budzeniu ciekawości poznawczej, aktywności obywatelskiej oraz motywacji do działania zarówno u dzieci i młodzieży jak i nauczycieli i rodziców. Szkoła Podstawowa opiera swoją pracę na wielu różnych podejściach pedagogicznych (w tym planie daltońskim) pozwalającym na tworzenie przestrzeni do uczenia się uczenia. Prowadzonych jest tu wiele działań pozalekcyjnych oraz projektów wybiegających poza standardowy program nauczania. Wolontariusze zostaną zaangażowani w pracę świetlicy szkolnej, będą mieli również możliwość współpracy z biblioteką szkolną, Klubem Wolontariusza, Samorządem Szkolnym. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami będą mogli włączyć się w projekty i imprezy realizowane przez szkołę. Koordynatorka działań wolontariuszy ukonstytuowała zespół nauczycieli, którzy chcą współpracować z wolontariuszami zagranicznymi. Opiekę nad nimi będzie sprawował cały zespół.
Osoby biorące udział w spotkaniu związanym z procedurą przyznania Znaku jakości bardzo dobrze przygotowały się do spotkania na wszystkich poziomach. Bardzo dobrze i przejrzyście zaprezentowano działania placówki i koncepcję realizacji projektów. Organizacja zna bardzo dobrze założenia i zasady Programu.

Agnieszka Szajek