Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków

25 września o godz. 17.00 w holu naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ślubowanie pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci z klas pierwszych z niecierpliwością czekały na ten dzień, aby móc wreszcie poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Na uroczystość pasowania przybyła Dyrekcja szkoły, pani przewodnicząca Rady Rodziców, pani kierownik świetlicy oraz goście specjalni – panie Dyrektorki przedszkoli, do których uczęszczały nasze pierwszaki.

Uczniowie zaprezentowali zebranym w holu szkoły gościom i rodzicom talenty recytatorskie i wokalne, a na pytania, które skierowali do nich uczniowie klasy czwartej – Natalia i Bartek, odpowiedzieli bezbłędnie. Wysłuchali też z ogromnym zainteresowaniem kilku rad, które przekazali im starsi koledzy.

Swój pierwszy egzamin zdali celująco i dlatego po części artystycznej pani dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka i wszyscy zaproszeni goście wyrazili zgodę na ślubowanie. Pierwszoklasiści włożyli kolorowe birety i uroczyście ślubowali na sztandar szkoły dobrze się uczyć i wzorowo zachowywać. Po ślubowaniu zostali pasowani magicznym ołówkiem. Na ich twarzach można było dostrzec jak bardzo są przejęci tym wydarzeniem.

Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną oraz dyplom pasowania i pamiątkową przypinkę.

Na koniec każda klasa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcia. To było miłe i pełne podniosłej atmosfery popołudnie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły, ale także ich rodziców.

Więcej zdjęć…

Danuta Szymanowska