Sprzątanie Świata 2019

Jak co roku, Siódemka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.
Znów, zaopatrzeni w rękawiczki i worki uczniowie, z zapałem wyruszyli na osiedle. Klasy II, III i IV posprzątały teren wokół najbliższego otoczenia szkoły.
Na lekcjach biologii w klasach VI uczniowie dyskutowali o konieczności i znaczeniu recyklingu we współczesnym świecie.
Uczniowie klas V dodatkowo zmagali się z zadaniami, które przygotowały panie od przyrody: poznawali historię Parku im. Ks. Jasińskiego, obliczali wysokość wybranego drzewa, charakteryzowali popularną w parku robinię akacjową (nazywaną błędnie akacją!), analizowali składniki pogody itp.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na Naszym Osiedlu i w parku jest coraz ładniej i czyściej, a czasy kiedy dzieciaki taszczyły ogromne worki pełne śmieci odeszły do lamusa. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.

Wiesława Ciuksza