Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

O korzyściach wynikających z czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi czasami o nich przypomnieć. Czytanie książek, to m.in. zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, jak również jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu.
Wszyscy mogliśmy się o tym przekonać 27 września podczas obchodów Dnia Głośnego Czytania.
W tym dniu w naszej Siódemce wychowawcy klas, świetlicy, nauczyciele różnych przedmiotów oraz bibliotekarze, poprzez głośne czytanie, wprowadzali uczniów w fascynujący świat książek.

Dla dzieci z klas I- III bibliotekarze zorganizowali Piknik czytelniczy po poznańsku, podczas którego można było dowiedzieć się co nieco o stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Uczniowie poznali „Legendę o poznańskich koziołkach”, rozmawiali o własnych marzeniach i wysłuchali historii o niezwykłej osobie – poznaniance – Wandzie Błeńskiej.
Ponadto nauczyciele zaprezentowali też książki na temat naszego miasta. Po prezentacji uczniowie mogli skosztować pyszne szneki z glancem.
Starsi uczniowie z kolei mieli okazję czytać fragmenty różnych lektur, książek, m.in. Małgorzaty Musierowicz, Joanny Krzyżanek czy Łukasza Wierzbickiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy, już po raz drugi, aktywnie włączyli się w tę ogólnopolską akcję.

Izabela Jarosz
Emilia Kusak- Jankowska