Narodowe czytanie 2019 – „Nowele Polskie”

W pierwszą sobotę września w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie pod hasłem „Nowele polskie”.
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, ogólnopolska akcja publicznej lektury polskich dzieł literackich, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo naszej narodowej literatury.

7 września Panie Anetta Dropińska-Pawlicka Dyrektor SP7 i Małgorzata Skoniecka-Pawłowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Uczniowie Martyna i Bartek wzięli udział w akcji czytania nowel zorganizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Bramą Poznania ICHOT.
Warto dodać, że zaproszeni lektorzy to przede wszystkim przedstawiciele szkół wyróżnionych i nagrodzonych w konkursach „Wielkopolski Nauczyciel Roku” i „Wielkopolska Szkoła Roku„. Siódemka otrzymała wyróżnienie w 2016r.

A oto krótka relacja z wydarzenia.

źródło: Radio Poznań.

Agata Maćkowiak