Zszywam, składam, wbijam – kreatywność swą rozwijam

„Zszywam, składam, wbijam – kreatywność swą rozwijam” – projekt zajęć dodatkowych dla uczniów klas 2 i 3.

Chętni Uczniowie klas 2 i 3 w środowe poranki spotkali się na zajęciach realizowanych w ramach rozstrzygniętego konkursu na zajęcia dodatkowe przez Wydział Oświaty Miasta Poznania.

Program „Zszywam, składam, wbijam – kreatywność swą rozwijam” miał na celu rozwijanie kreatywności, umiejętności praktycznych uczniów oraz współpracę w grupie. Jednym z zadań było zaprojektowanie oraz przygotowanie dekoracji urodzinowej na stół. Projekt wymagał motywu przewodniego zlokalizowanego na każdym elemencie dekoracji. Przy okazji tworzenia uczniowie przypomnieli jak należy nakryć do stołu.

Innym zadaniem było zbudowanie tarczy zegara. Uczniowie otrzymali kawałek drewna, które oczyszczali za pomocą papieru ściernego. Następnie wyznaczyli na tarczy godziny i wbijali tam gwoździe by tym samym uzyskać wypukły element tarczy. Wszystkie te czynności wykonywali samodzielnie, mając przy tym ogromną frajdę. Ostatnim elementem było udekorowanie i osadzenie cyfr.

Gratuluję wszystkim uczestnikom zajęć. Piękne prace.

Margareta Pierzchalska