Pożegnanie absolwentów Siódemki

19 czerwca Siódemka pożegnała uczniów klas ósmych, którzy po wakacyjnej przerwie rozpoczną naukę w nowych szkołach.

Na początku uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu, odbyło się ślubowanie klas ósmych oraz przekazanie sztandaru Szkoły uczniom klas szóstych.

Potem dzieci z klas trzecich wyrecytowały swoim starszym koleżankom oraz kolegom wiersze na pożegnanie i wręczyły kwiaty. Kilka ciepłych słów i drobne upominki przekazali także absolwentom młodsi koledzy z klas siódmych.

Następnie Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka podsumowała lata spędzone, przez młodzież, w Siódemce. Mówiła o różnych rodzajach „tupania” uczniów i rodziców w Szkole, które bardzo często stanowiły wsparcie w realizowaniu zadań Siódemki.
Ponadto Pani Dyrektor złożyła gratulacje wyróżniającym się uczniom i ich rodzicom. Wielu ósmoklasistów otrzymał złote i srebrne odznaki za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

Podczas uroczystości zostały również wręczone statuetki Siedmiu Wspaniałych.

Po wręczeniu nagród głos zabrali przedstawiciele rodziców oraz uczniów klas ósmych, żegnając społeczność Siódemki oraz dziękując wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży.

Ostatnie wzruszające chwile uczniowie spędzili w zaciszu szkolnych ławek, by tam osobiście pożegnać swoich wychowawców.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim absolwentom Siódemki radosnych wakacji i sukcesów w dalszej edukacji oraz realizowaniu swoich celów w nowych szkołach.

Więcej zdjęć…

Agata Maćkowiak