Kabarecik „Ale wkoło jest wesoło”

12 czerwca – w upalne popołudnie odbyła się premiera przedstawienia naszego szkolnego kabareciku „Ale wkoło jest wesoło”. Sami przygotowaliśmy scenariusz, wybraliśmy fragmenty piosenek, zgromadziliśmy rekwizyty. Nie zabrakło nawet skrzypiec!

Bohaterem naszej opowieści był nauczyciel, a raczej nauczycielka, która wstaje skoro świt, „rozpoczyna dzień od Bacha”, a rodzina i przyjaciele żegnają ją słowami: „Szczęśliwej drogi, już czas”. W szkole zadaje sobie pytanie: „Co ja robię tu?” A przecież wszystko przebiega śpiewająco… wszak „śpiewać każdy może”, a nauczyciel „ma tę moc”. Uczniowie „taki mały, taki duży” czekają na wakacje, sprawdzają skuteczność łączności, ćwiczą na lekcjach w.f. – wyginając śmiało ciało, uczą się języka niemieckiego, uwielbiają geografię, kochają panią od matematyki, ale gdy przychodzi dyrektor i zwalnia ich z ostatniej lekcji szczęśliwi (choć w zwolnionym tempie) wybiegają z klasy.

Dziękujemy naszym Widzom za oklaski !
„Ale wkoło jest wesoło”
Alicja Mikołajczak