Święto Szkoły w klasach 1 – 3

Co roku pod koniec maja obchodzimy w naszej szkole Święto Szkoły i Dzień Patrona. W tym roku hasło naszego święta brzmiało tak, jak całoroczna praca uczniów klas I – III w ramach projektu erazmowego, czyli 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie prowadząca uroczystość przypomniała zgromadzonym wszystkie zadania jakie uczniowie realizowali w czasie rocznego projektu.
Były to:

• 100 uczynków na 100- tną rocznicę odzyskania niepodległości
  • Pisanie lub rysowanie kartek do powstańców warszawskich
  • Spotkanie z piosenką patriotyczną zorganizowaną przez Mały Samorząd
  • Lekcja biblioteczna poświęcona pani Irenie Sendlerowej
  • Sztafeta niepodległościowa prowadzona przez panią Kasię Grabowską, Joasię Draszkiewicz, Kasię Barańską
  • Mini słownik gwary poznańskiej wykonany przez klasy I
  • Opracowanie legend poznańskich w formie książeczki – klasy II
  • Przewodnik po Poznaniu – klasy III
  • Życzenia dla Polski na następne 100 lat w formie plakatu

Jedno z ostatnich zadań polegało na udekorowaniu tortu niepodległościowego przez przedstawicieli klas pięknymi różyczkami.

Po tak wykonanych zadaniach przyszedł czas na wręczenie klasom pamiątkowego dyplomu.
Wyróżnieni uczniowie odebrali też dyplomy i nagrody za udział w szeregu konkursach tj. konkurs pięknego czytania, ortograficzny, matematyczny „Kangur 2019”, z języka angielskiego oraz Pożeraczy Książek. Wyróżnione zostały też dzieci pracujące w Małym Samorządzie Uczniowskim. Przyznano też medale dla najlepszych pływaków w klasach drugich i trzecich.

Następnie po odśpiewaniu hymnu szkoły przyszedł czas na ostatnie zadanie erazmowe – odtańczenie poloneza z filmu „Pan Tadeusz”.
Widok dumnie tańczących ponad stu par, wzbudził podziw wśród naszych gości, a samym tańczącym dostarczył radości i wzruszenia.

Jeszcze więcej zdjęć…

Agata Borowska