Sportowy Wolontariat

Kwiecień i maj to okres intensywnej pracy naszych wolontariuszy w ramach współpracy z Fundacją Runport.  To dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu mogły odbyć się ważne imprezy biegowe.

14 kwietnia  liczna grupa naszych dzielnych uczniów mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych pracowała podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu. Wolontariusze Siódemki  pod opieką pani Magdaleny Warzybok i pana Marcina Nowaka od wczesnych godzin porannych pomagali w obsłudze punktów żywieniowych na trasie biegu oraz wręczali medale na mecie. Z całych sił dopingowali biegaczy nie zważając na zdarte gardła i padający deszcz.

Z kolei 5 maja odbył się bieg Wings For Life Run World, bieg charytatywny, podczas którego to meta goniła zawodników. Również wtedy  nasi uczniowie nie zawiedli. Bezinteresownie pracowali już od 2 maja przygotowując pakiety startowe dla zawodników, w biurze zawodów, obsłudze depozytu oraz w niedzielę w dniu samego wydarzenia na trasie biegu i w strefie biegacza.

Dla wielu z nich był to pierwszy wolontariat w życiu, ale z pewnością- jak zgodnie stwierdzili – nie ostatni…

Magdalena Warzybok