Pasje uczniów Siódemki – karate Shotokan

Karate jest pozalekcyjną pasją Magdy Zeidler z klasy 4g. Kontynuuje w ten sposób tradycje rodzinne – karate trenowali jej dziadek i ciocia (Mistrzyni Berlina).

Magda trenuje karate Shotokan w klubie Dynamic Akademia Karate. Uczęszcza na treningi od 2 i pół roku w Mosinie, gdzie mieszka. Właśnie przygotowuje się do egzaminów na pomarańczowy pas (7 kyu).

24 marca 2019 roku, Magda brała udział w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF. Odbyły się one w podpoznańskiej Mosinie i zgromadziły 475 karateków z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, Pomorza i województwa Kujawsko-Pomorskiego. Magdzie udało się wywalczyć srebrny medal w konkurencji kihon dziewcząt 9-10 lat. Jest to jak na razie najważniejszy tytuł wywalczony przez nią w zawodach, w których brała udział.

Kihon jest treningiem technik podstawowych w karate. Gdyby karate ująć jako całość złożyłoby się nań trzy nierozłączne, nawzajem przenikające się elementy: kihon, kata i kumite. Mówi się, iż sercem karate jest walka, zaś sercem walki kihon, czyli techniki podstawowe.

Gratulujemy Magdzie dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za następne.

Wychowawczyni klasy – Eliza Sobala