Akcja otwartego serca dla zwierząt w klasie 5f

Wielu uczniów klasy 5f obchodziło swoje urodziny w pierwszym kwartale 2019 roku. Szanowni Jubilaci, uczniowie naszej „Siódemki” okazali się osobami o Wielkich, Otwartych Sercach.

Zamiast prezentów zorganizowali zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na bardzo szczytny cel: Pomoc zwierzętom. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zakupimy potrzebne akcesoria dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Po konsultacji z kierownictwem schroniska najbardziej potrzebna okazała się karma oraz smakołyki dla zwierząt alergicznych. Przed wizytą rozmawialiśmy na temat problemu bezdomności zwierząt.

Dnia 4 kwietnia odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. Zakupiliśmy 60 kilogramów karmy hipoalergicznej oraz kilka kilogramów smakołyków. Zwiedzanie schroniska trwało około godzinę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek: jak działa schronisko, w jaki sposób trafiają tu zwierzęta. Pani odpowiedziała na wiele nurtujących młodych ludzi pytań: Mam kota, psa i co dalej? Znalazłem zwierzę – co robić? Zgubiłem zwierzę – co robić? Jak zostać wolontariuszem?

Serdeczne podziękowania dla Rodziców.

Grażyna Szmyt