Szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, iż 25 lutego 2019 r. odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka.
Tego dnia w bibliotece zebrało się aż 40 uczniów z klas 4-6. Byli to zwycięzcy klasowych konkursów recytatorskich, a także wszyscy chętni, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. W tym roku organizatorzy konkursu zaprosili do grona oceniających występy: panią Dobrochnę Ratajczakową – żonę poety, panią Elżbietę Krygowską – Butlewską, znaną ilustratorkę i wydawczynię książek dla dzieci i panią Wiesławę Hoffman, która przez wiele lat pracowała w naszej bibliotece szkolnej.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się zaprezentowali.

Jury wyłoniło najlepszych recytatorów:

I miejsce zajęła Emilia Góra z 5b.
II miejsce zajęła Zuzanna Fiołek z 4e.
III miejsce ex aequo zajęli Maja Plucińska z 5a i Piotr Góra z 4g.

Dodatkowo przyznano pięć wyróżnień, które otrzymali: Hubert Głaczyński 6b, Zofia Kajdan 5f, Ola Janas 5e, Lena Wilczewska 4d i Zuzanna Morawsa 4a.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. A uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Jednocześnie informujemy, iż do kolejnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka przeszli wszyscy laureaci szkolnego etapu konkursu. Ta czwórka uczniów będzie reprezentowała naszą szkołę. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Marzena Kurek

Więcej na temat Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka – czytaj tutaj…