Przedszkolaki z wizytą w Naszej Siódemce

W ubiegłym tygodniu naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 13 w Poznaniu. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach bibliotecznych.

Podczas spotkania dzieci poznały TEATR KAMISHIBAI. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na papierowych planszach, wsuwanych do drewnianego rozkładanego kuferka. W ten sposób, czytany tekst ilustrowany jest obrazkami w formie teatrzyku. Nasi milusińscy z wielką uwagą wysłuchali „Bajki o prawdziwym Szewczyku Dratewce„, a następnie opowiadali o swoich wrażeniach i odpowiadali na pytania dotyczącej jej treści. Wspólnie spędzony czas w bibliotece przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

W drugiej części zajęć dzieci poznały zwyczaje pszczół, a następnie wykonywały zakładki do książek metodą origami. Każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą własnoręcznie wykonaną pszczółkę.

Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania nasi mali goście uczestniczyli w krótkim quizie, za który otrzymali drobne upominki.

Izabela Jarosz
Kamil Klimowski