XIX Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

We wtorek, 19 lutego po raz dziewiętnasty w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3. W tym roku szkolnym w finale wzięło udział 24 młodych recytatorów. Dzieci przygotowały wiersze między innymi: Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Juliana Tuwima, Hanny Niewiadomskiej.

W jury konkursu zasiadły: pani Elżbieta Krygowska-Butlewska – ilustrator książek dla dzieci, pani Wiesława Hoffman – nauczyciel polonista i pani wicedyrektor Magdalena Łagodzińska. Konkurs podzielony był na trzy części. W pierwszej części zaprezentowali się recytatorzy klas I, w drugiej części wiersze recytowali drugoklasiści, a na końcu usłyszeliśmy recytatorów z klas III.

A oto laureaci tegorocznego konkursu:

Klasy I:

I miejsce: Maksymilian Modzelewski z klasy 1c
II miejsce: Matylda Cymerman z klasy 1a
III miejsce: Sofie Siemieniuch z klasy 1a
Wyróżnienie: Maria Rosikiewicz z klasy 1c

Klasy II:

I miejsce: Szymon Poręba z klasy 2c
II miejsce: Szymon Braciak z klasy 2a
III miejsce: Zuzanna Ignaszak z klasy 2c

Klasy III:

I miejsce: Maria Wiercioch z klasy 3b
II miejsce: Tymon Zujewski i Wojciech Jagielski – oboje z klasy 3b
III miejsce: Martyna Antczak i Natalia Markowska – obie z klasy 3a
Wyróżnienie: Emilia Kajan z klasy 3b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe.

Laureaci pierwszych miejsc: Maksymilian Modzelewski, Szymon Poręba i Maria Wiercioch będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się także w naszej szkole – 12 marca. Serdecznie gratulujemy!!!

Danuta Szymanowska