Wizyta przedszkolaków w klasie 3A

1 lutego uczniowie klasy 3a gościli u siebie grupę sześciolatków z Przedszkola nr 28. Po powitaniu naszych miłych gości w holu szkoły, udaliśmy się na drugie piętro do naszej sali lekcyjnej. Każdy z naszych Milusińskich, otrzymał swojego opiekuna w postaci ucznia klasy trzeciej, aby pewniej czuł się, pokonując korytarze Siódemki. Po przyjściu do sali każdy z uczniów i przedszkolaków przedstawił się, a następnie zaprosiliśmy naszych gości do zabawy integracyjnej „Sałatka”. Okazało się, że pomimo różnicy wieku, wiele łączy uczniów klasy 3 i przedszkolaków.

Następnie wszyscy wspólnie wysłuchali czytanej przez nauczyciela bajki zatytułowanej „Jesteś moim przyjacielem”, której bohaterami są jeżyk i zajączek. Potem dyskutowaliśmy na temat, czy warto mieć przyjaciela.

Dużo przyjemności sprawił też wszystkim dzieciom wspólny taniec integracyjny, który nazwaliśmy „Taniec z przyjacielem”.
Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu „papierowego przyjaciela”. Do dyspozycji dzieci miały szary rulonik oraz szereg materiałów papierniczych.
Pomysł oczywiście należał do naszych gości, ale już wykonanie było wspólne. Miło było patrzeć jak moi uczniowie pracowali ramię w ramię Maluszkami.

Na zakończenie spotkania, każdy z naszych gości otrzymał w prezencie kolorowy worek, do schowania swojego papierowego przyjaciela oraz ulotkę opisującą przebieg naszych zajęć.
Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą miło wspominać wizytę w naszej szkole.

Wychowawczyni 3a
Agata Borowska