Walentynkowy Turniej Tańca

Dnia 22 lutego odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez uczniów „Siódemki” Walentynkowy Turniej Tańca .

Impreza ta po kilku latach nieobecności powróciła do kalendarza sportowego. Taniec jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej, kształtuje piękno ruchu, a dzieci pozbywają się barier psychicznych w czasie wykonywania ćwiczeń przy muzyce. Poprzez taniec i zajęcia muzyczno–ruchowe zachęcamy dzieci do aktywności fizycznej, propagujemy zdrowy styl życia oraz wspólnie spędzamy wolny czas.

Zainteresowanie turniejem przerosło nasze oczekiwania.
Poziom był bardzo wysoki. Emocje powodowały, pojawiające się u wielu obserwatorów chwile wzruszenia, łzy szczęścia i radości, której w żaden inny sposób nie da się wyrazić. Uczestnikom towarzyszyli i kibicowali członkowie rodzin (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo), jak również rzesze fanów z różnych poziomów klas.
Udział brali uczniowie z klas od III do VIII . Prezentowali różne formy taneczne: dance, breakdance, funky jazz, hi low , hip hop, modern dance, show dance.
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: SOLO, DUETY, oraz FORMACJE (zespoły)

Wystartowało: 30 uczestniczek (niestety w tym roku nie zaszczycił nas swoją obecnością żaden chłopiec – a szkoda :))

• 3 formacje taneczne (zespołowe)
• 5 duetów
• 9 solistek

Komisja sędziowska w składzie: P. Dorota Cejba, P. Anna Cieślak, uczennice Weronika Cybulska, Amelia Puszczykowska miała bardzo trudne zadanie.
Ocenie podlegały następujące elementy:

• Wrażenie artystyczne (strój, wdzięk, wyrażane emocje, prezentacja na scenie)
  • Choreografia (kroki taneczne i gesty stanowiące całość pod względem ruchowym, muzycznym i przestrzennym)
  • Trudność układu (niepowtarzalność, własna inwencja, czas, kroki bazowe, praca ciała)
  • Dobór muzyki (odpowiednie tempo muzyczne, rozliczenie kroków bazowych)
  • Wyczucie rytmu (płynność, pewność, spontaniczność, naturalność)

Maksymalnie można było uzyskać 100 punktów .

W konkurencji indywidualnej SOLO poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce (96 punktów) Gabrysia Stawczyk

II miejsce (90 punktów) Chloe von Berkel

III miejsce (89 punktów) Nadia Bryczkowska

IV miejsce (87 punktów) Martyna Pawelska

V miejsce (85 punktów) Oliwia Łuczak

Wystartowały również : Agata Józwik, Maja Otto, Emilka Krause, i Michalina Kamaszyn.

W konkurencji DUETY poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce (89 punktów) Gabrysia Stawczyk, Emilia Chmielińska

II miejsce (87 punktów) Julia Augustyniak, Oliwia Wieczorkowska

III miejsce (78 punktów) Agata Józwik, Pola Mączyńska

IV miejsce (70 punktów) Zuzanna Woźna, Julia Kurec

V miejsce (67 punktów) Jadzia Kajan, Karolina Rogalewicz

W konkurencji zespołowej FORMACJI TANECZNYCH poszczególne miejsca zajęły:

I miejsce (73 punkty) Emilia Maron, Zuzanna Koniatowska, Zofia Szłapka, Lena Maciejewska

II miejsce (62 punkty) Weronika Budnik, Emilia Kajan, Patrycja Straszewska

III miejsce ( 50 punktów) Natalia Sobczak, Karolina Wawrzyniak, Lena Nowak, Marianna Ziołek

Puchar najlepszej Tancerki Walentynkowego Konkursu Tańca
w kategorii klas 6-8 zdobyła Gabrysia Stawczyk
w kategorii klas 3-5 zdobyła Oliwia Łuczak

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Warto podkreślić fakt, iż każde dziecko otrzymało dyplom i słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców, a najlepsi otrzymali puchary i nagrody.

Organizator i koordynator konkursu
Grażyna Szmyt