Otwarte Dyskusyjne Koło Równych wystartowało!

27 lutego br. w godzinach popołudniowych chętni Uczniowie klas IV-VIII spotkali się w ramach Koła Równych.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od złożenia podpisów na symbolicznym kole na znak, że „Tu byliśmy”. Następnie Uczestnicy poznali się bliżej opowiadając o swoim imieniu, jego historii, znaczeniu i czy je lubią. Kolejnym krokiem było przedstawienie nazw kilku grup z którymi się identyfikują np.: Miłośnicy Kotów, Fredie Mercury, Psy, Rower, Sernikowcy, Czytelnicy. Mimo różnicy wieku okazało się, że Uczniowie mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

W każdej grupie można znaleźć cechy pozytywne i negatywne. Wyszukiwanie ich nie było wcale łatwe. Czasami wstydzimy się mówić głośno, że coś nas interesuje lub spotykamy się wyśmiewaniem. Jesteśmy wtedy narażeni na noszenie etykiety, nadanej przez kogoś.

Nie „przyklejajmy” etykiet innym.
Szanujmy to jak wyglądamy, co lubimy, z kim się przyjaźnimy.

Czas na rozmowach upłynął bardzo szybko.

Serdecznie zapraszamy kolejnych otwartych Uczniów do Naszego Koła Równych 🙂
Następne spotkanie 6 marca br.

Równi oraz opiekunka koła Margareta Pierzchalska