Najstarsi piłkarze ręczni – klasa 7d

W najbliższy czwartek (07.03) zakończy się pierwszy etap rozgrywek ligi wojewódzkiej kategorii młodzików w piłce ręcznej. Zespół MKS II Poznań składający się głównie z zawodników uczęszczających do klasy 7d naszej szkoły, rozgrywał swoje pierwsze mecze w tej kategorii i w takiej formule. Nasi chłopcy walczyli jak równy z równym z każdym zespołem, a praktycznie zawsze naprzeciwko wychodzili zawodnicy o rok starsi. Przez 5 miesięcy rozgrywek u naszych piłkarzy ręcznych można zaobserwować olbrzymi postęp w grze. Niejednokrotnie chłopcy pokazali, że stanowią zespół i jeden za drugiego „wskoczy w ogień”.
Wszyscy mamy nadzieję, że jest to dobrą zapowiedzią rozpoczynającej się wkrótce drugiej fazy rozgrywek.

W grudniu mieliśmy okazję zagrać w XXVII Młodzieżowym Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym przez nasz klub, była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zespołami z poza wielkopolski. Nasi zawodnicy grali wyrównane mecze z zespołami które zajmują czołowe lokaty w swoich ligach – takich jak Włókniarz Konstantynów Łódzki czy Orzeł Opole. Nasz zespół zajął dobre 6 miejsce rywalizując z zawodnikami o rok starszymi.

Zespół naszej szkoły awansował do finału Mistrzostw Miasta Poznania, wygrywając 1 i 2 etap rozgrywek. Warto zaznaczyć, że w zawodach organizowanych przez Poznański Szkolny Związek Sportowy biorą udział chłopcy rocznika 2003 i młodsi, a nasz zespół składa się głównie z osób rocznika 2005 i 2006 – uczniów klasy 7d wzmocnionych 3 zawodnikami klasy 8d (Mikołaj , Patryk oraz Michał). Często w drużynach przeciwnych znajdowali się szczypiorniści o 3 lata starsi oraz dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi, co nie przeszkodziło nam w awansie do najlepszej 4 tych rozgrywek.

Trener
Tomasz Draszkiewicz