Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu na wszystkich lekcjach informatyki w Siódemce odbywać się będą pogadanki z wykorzystaniem multimediów, dotyczące promowania właściwych postaw w sieci, oraz realnych skutków, jakie mogą wywołać wirtualne wpisy w sieci. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne ustalenie Zasad Bezpiecznego Internetu.

Andrzej Gągało