Drzwi Otwarte '2019 w Siódemce

We wtorek, 12 lutego w naszej szkole odbyły się „Drzwi Otwarte” dla dzieci i rodziców. Goście przybyli na spotkanie zajęli miejsca w holu. Wszystkich zebranych, dyrekcję szkoły, zaproszonych rodziców klas 2 i 3 oraz nauczycieli naszej szkoły powitała pani Katarzyna Ryfa – pedagog szkolny i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Na początku przedstawiła plan spotkania. Następnie zwróciła się do najmłodszych uczestników Drzwi Otwartych. Dla nich zostały przygotowane zagadki, które były takim małym „siódemkowym egzaminem”.

Dzieci z radością i ogromnym zapałem rozwiązywały zagadki przygotowane przez panią Kasię. Okazało się, że nie sprawiły one im najmniejszego kłopotu i przyszli uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Po zdaniu „szkolnego egzaminu” dzieci udały się wesołym pociągiem do sal na pierwsze i drugie piętro. Tam na nich czekały różnorodne zajęcia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, ruchowych, w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, w eksperymentach i doświadczeniach. Grały na bum bum rurkach, wzięły udział w warsztatach teatralnych japońskiego teatru Kamishibai, poprzez zabawę uczyły się języka angielskiego. Uczestniczyły także w zajęciach komputerowych z wykorzystaniem robotów.

Zajęcia tak wciągnęły naszych najmłodszych gości, że trudno było im opuszczać sale i słychać było głosy, że chcą jeszcze zostać.

W tym samym czasie, kiedy dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach ich rodzice mogli obejrzeć prezentację, w której przedstawiono wizję naszej szkoły, zaprezentowano formy wsparcia, jakie oferujemy uczniom, formy zajęć pozalekcyjnych oraz różne sposoby pracy z uczniem (zobacz prezentację).

Kierownik świetlicy – pani Magdalena Olejniczak przedstawiła ofertę świetlicy szkolnej, a pani wicedyrektor – Magdalena Łagodzińska zapoznała rodziców z zasadami rekrutacji do klas pierwszych. Rodzice uczniów klasy 2 i 3 podzielili się swoją opinią na temat placówki i podawali przykłady, dlaczego warto wybrać Siódemkę na szkołę dla swojego dziecka.

Po zapoznaniu się z ofertą dydaktyczną rodzice zadawali pytania, na które odpowiedzi udzielała pani dyrektor – Anetta Dropińska – Pawlicka. Ostatnim punktem Drzwi Otwartych było zwiedzanie sal i innych pomieszczeń szkolnych. Rodzice mogli również zasięgnąć opinii o pracy naszej szkoły bezpośrednio u nauczycieli pracujących z najmłodszymi uczniami. Był to dla nich i dla ich dzieci cenny czas, podczas którego mogli dowiedzieć się i przekonać jak wygląda i funkcjonuje na co dzień nasza szkoła.

Danuta Szymanowska