Wizyta przedszkolaków w 3b

29 stycznia uczniowie klasy 3b gościli u siebie grupę sześciolatków z Przedszkola nr 13. Chcieliśmy pokazać naszym młodszym koleżankom i kolegom, jak wygląda nasz dzień w szkole.

W holu Siódemki powitaliśmy zaciekawionych przedszkolaków i każdy z nas wziął jedno dziecko pod swoją opiekę. Powitaliśmy się uśmiechem i od razu zapanowała miła i przyjazna atmosfera. W naszej sali każdy przedstawił się, a potem zapytaliśmy dzieci z przedszkola, czy wiedzą czego można nauczyć się w szkole. Doskonale poradzili sobie z odpowiedzią na pytanie, więc zaprosiliśmy ich do udziału we wspólnych zajęciach. Na początek przygotowaliśmy dla nich zimowe zagadki oraz krzyżówki. Nie sprawiły one dzieciom żadnego problemu. Następnie nauczyliśmy naszych gości słów piosenki o pingwinku i wspólnie ją zaśpiewaliśmy oraz uczestniczyliśmy w zabawie ruchowej do piosenki. Kiedy już wybrzmiały ostatnie dźwięki, przenieśliśmy się wszyscy w zimowy świat kotka Szarusia, który po raz pierwszy widział śnieg. Tak nam się spodobało opowiadanie, że postanowiliśmy z pomocą naszej pani wykonać papierowego kotka. Najpierw pomogliśmy złożyć kotka naszym gościom, potem sami wykonaliśmy bohatera bajki . Dużą frajdę wszystkim sprawiło kolorowanie kotów. Kiedy już tak się bardzo napracowaliśmy, przyszła pora na rozruszanie naszych rąk i nóg. Z dużą przyjemnością nauczyliśmy przedszkolaków naszej ulubionej zabawy pt. „Ręce do góry”, którą razem z DJ Mikim wykonaliśmy przy dźwiękach muzyki. Na koniec spotkania pobawiliśmy się jeszcze w kodowanie i wręczyliśmy przedszkolakom uśmiechnięte buźki. To była bardzo miła wizyta.

Uczniowie klasy 3b
i wychowawczyni Danuta Szymanowska