Klasa 2b w Teatrze Wielkim

7 stycznia nasza klasa odwiedziła Teatr Wielki w Poznaniu. Wizytę rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach pt. „Roztańczony świat”. Naszą przewodniczką w muzycznej podróży była pani Ola, tancerka Teatru Wielkiego.

Podczas zajęć poznaliśmy tańce z różnych stron świata: Rosji, Hiszpanii, Austrii, Chin. Dowiedzieliśmy się jak nazywa się strój tancerki i czym się różni paczka klasyczna od romantycznej. Obejrzeliśmy fragmenty słynnego baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”. Poznaliśmy także wiele tajemnic teatru, mogliśmy dotknąć rekwizytów i odegrać scenki z ich wykorzystaniem.

Po wspólnym tańcu z chińskim smokiem udaliśmy się na zwiedzanie widowni opery, sceny i kulis. Wiele rzeczy wzbudziło nasz zachwyt i ciekawość. Z całą pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym pięknym miejscu.

Uczniowie 2b i wychowawczyni
Aneta Skorupińska