Pierniczki z Avenidy – klasa 3d

W poniedziałek 9 grudnia klasa 3 d wybrała się na warsztaty pieczenia pierniczków do galerii Avenida. Po przyjściu na miejsce dzieci zostały ubrane w fartuszki oraz czapki kucharskie. Każdy miał swoje miejsce pracy, a na nim ciasto, mąkę, tłuczek oraz foremki. Po starannym wyrobieniu i rozwałkowaniu ciasta wykrawano foremkami różne kształty. Następnie kształtne pierniczki powędrowały na blachę i do pieca. Podczas oczekiwania na upieczenie pierniczków, każdy uczestnik ozdabiał papierową torebkę: rysując, kolorując, wycinając i naklejając naklejki. Po zakończeniu pieczenia dzieci otrzymały w wykonanej przez siebie torebce swoje pierniczki. Warsztaty te przyniosły wszystkim dużo wiedzy, umiejętności i radości.

Krystyna Grodzka – wychowawczyni klasy 3 d