V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”.

 • Organizator: Stowarzyszenie „Wielka Liga” – główny organizator;
 • Adresat: uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej;
 • Cele: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju, wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa poprzez tworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk proczytelniczych, promocja klasyki literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych i wielu innych, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne
 • Czas:
  • Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – 25 listopada 2019 r. do 13 marca 2020 r.
  • Etap drugi (test kwalifikacyjny) – od 16 do 27 marca 2020r.
  • Etap trzeci (powiatowy) – 28 kwietnia 2020 r.
 • Opiekunowie w szkole: Emilia Kusak- Jankowska i Alicja Mikołajczak.

Regulamin (link zewnętrzny)

Spis lektur