„The Turning Points of the Second World War” – wykład w języku angielskim

W związku z obchodami Święta Niepodległości uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wykładzie w języku angielskim pt. „The turning points of the Second World War” (“Punkty zwrotne w czasie II Wojny Światowej“). Wykład prowadził rodowity Anglik, prawdziwy pasjonat historii Polski, Pan Dale Tylor.

Po zakończeniu prelekcji uczniowie Siódemki wzięli udział w konkursie dotyczącym najważniejszych wydarzeń z historii Drugiej Wojny Światowej zajmując dwa miejsca na podium. Serdecznie gratulujemy Dawidowi z klasy 8C zajęcia drugiego miejsca oraz Stanisławowi z klasy 7C zajęcia trzeciego miejsca. Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu za zaproszenie na wykład.

Autor: Magdalena Jastrzębska