Lekcje o SMOG-u w Siódemce w ramach ESA

Szanowni Państwo,

w ostatnich tygodniach w Siódemce prowadzone były zajęcia w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA), dotyczące zanieczyszczeń powietrza i ich źródeł.
Podczas zajęć w klasach od 1 do 3 oraz z przyrody i biologii w klasach od 4 do 8, uczniowie dowiadywali się o zagrożeniach dla zdrowia płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Poznali wiele smutnych faktów dotyczących jakości powietrza w naszym kraju i w samym Poznaniu. Dowiedzieli się, jak można zapobiegać smogowi i jak zachować się w sytuacji, gdy jakość powietrza na zewnątrz jest zła.

Pomocną była prezentacja powstała w oparciu o materiały przesłane przez ESA (kliknij w obrazek) pod tytułem “Lekcja o powietrzu”.

 

Podsumowaniem projektu ESA jest udział w quizie, do którego link otrzymają wszyscy rodzice i uczniowie Siódemki. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami w nim zawartymi i rozwiązania quizu (termin rozwiązania quizu mija 31 marca 2019 roku).

Andrzej Gągało