Dzień Świętego Patryka w Siódemce

W miesiącu marcu Irlandczycy obchodzą jedno ze swoich najważniejszych świąt narodowych, Dzień Świętego Patryka – Patrona swojego kraju.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie „Siódemki” wzięli również czynny udział w obchodach tego święta. Z tej okazji uczestniczyli między innymi w warsztatach prowadzonych przez studentów UAM w Poznaniu, których tematem była kultura i atrakcje „Zielonej wyspy” oraz odwiedzili Konsulat Irlandii w Poznaniu i siedzibę Fundacji Kultury Irlandzkiej, gdzie wysłuchali w prelekcji na temat osoby Świętego Patryka.

Nadarzyła się również okazja uczestniczenia w koncercie muzyki irlandzkiej. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów tym świętem mamy nadzieję, iż obchody Dnia Świętego Patryka staną się nową, coroczną tradycją „Siódemki”.

Magdalena Jastrzębska