Tosia i Szymek na konkursie przyrodniczym

W dniu 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego zatytułowanego „Znam drzewa naszych lasów i parków”. Konkurs ten jak zawsze poprzedzony był  szkolnymi eliminacjami, w wyników których klasy drugie reprezentował Szymon z 2a, a klasy trzecie Tosia z 3a.

Podczas konkursu w SP 4 nasi reprezentanci zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z dziesięciu poznańskich szkół w rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek, zaszyfrowanych haseł. Wszystkie te zagadnienia zawierały oczywiście wiedzę przyrodniczą z zakresu znajomości drzew parków i lasów. Był też zielnik, a w nim do rozpoznania poszczególne gatunki drzew na podstawie bądź liści, bądź owoców, bądź też kwiatów.

Nasi przedstawiciele wykazali się ogromną wiedzą. Tosia zajęła drugie miejsce wśród wszystkich reprezentantów klas trzecich, a Szymek czwarte wśród uczniów klas drugich.

Gratulacje dla naszych reprezentantów!

Agata Borowska