Taneczny sukces Nadii z klasy 6b

W listopadzie br. w czeskim Libercu odbyły się mistrzostwa świata w tańcu nowoczesnym – World Dance Championship WADF Liberec 2018. Udział w tych zawodach wzięły 3 grupy reprezentacyjne poznańskiej szkoły tańca: SRT-Kontrast; FRX (grupa Nadii) – kat wiekowa 12-13 lat; Senioritas (Poznań)- kat wiekowa 16+; Furia (Oborniki) – kat wiekowa 14-15 lat.

Wszystkie zespoły (w sumie 35 osób) startowały w „urban street dance” i przez parkiety przeszły jak huragan! Tancerze aż 10-krotnie stawali na podium mistrzostw, zajmując w swoich kategoriach wiekowych miejsca:

1 miejsce – Mistrzostwo Świata – Formacja FRX, w której tańczy Nadia;

3 miejsce – FRX – miniformacja (mniejsza wersja Formacji – wraz z Nadią);

4 miejsce – Nadia w kategorii solo – grupa wiekowa 12-15 lat!

Zawodnikom podczas mistrzostw towarzyszyli trenerzy: Katarzyna Katt Markiewicz oraz Mateusz Matt Markiewicz, którzy w szkole SRT Kontrast pracują z wszystkimi „hip hopowymi” grupami reprezentacyjnymi.

W World Dance Championship WADF Liberec 2018 brało udział ponad 9,5 tys. tancerzy z ponad dwudziestu krajów. Ze względu na lokalizację zawodów najliczniej zgłosili się tancerze z Polski, Czech, Ukrainy i Niemiec, ale na parkiecie prezentowali swoje umiejętności także m.in. Rosjanie, Włosi, Francuzi i zawodnicy krajów Skandynawskich. Także jury obradowało w składzie międzynarodowym, a konkurencje odbywały się w Centrum Babylon codziennie od rana do wieczora, w dwóch salach, prawie bez przerwy.

Wychowawca klasy: Agnieszka Szajek