Sukces trzecioklasistów w konkursie literackim

Sukces trzecioklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „I Ty możesz zostać pisarzem”.

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs literacki dla klas trzecich, który miał wyłonić najlepszych literatów pośród trzecioklasistów. W szkolnych eliminacjach udział wzięło 9 uczniów. Dzieci pisały prace na ogólny temat: „Świat za sto lat”. Każdy piszący mógł nadać tytuł swojej pracy. Tematyka skupiała się wokół szkoły, naszego miasta, a wyobraźnia dzieci często zaskakiwała. Jury w skład którego weszły panie polonistki wyłoniło 3 najciekawsze i najlepsze prace pod względem literackim. Prace te zostały przesłane do Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego, która po raz jedenasty organizowała konkurs międzyszkolny.

Z początkiem grudnia dotarła do nas bardzo radosna informacja. Mamy laureatów w finale międzyszkolnym konkursu literackiego i to laureatów aż w dwóch kategoriach!
W kategorii : Młody Literat nagrodę otrzymała Marysia Wiercioch z klasy 3b, a w kategorii: Złota Wyobraźnia nagrodę otrzymał Jakub Kwiatkowski z klasy 3a.

Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 77. Na uwagę zasługuje fakt, iż jedną z nagród była książeczka, w której zostały zamieszczone wszystkie prace nagrodzonych uczniów.

Marysi i Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy następnych literackich sukcesów!

Danuta Szymanowska