Rozważania o sztuce w klasie 6b (z przymrużeniem oka)

„Sztuka to jest to, co człowiek robi, żeby jego obraz był ładny. Sztuka to jest to, co się robi pięknie, to znaczy bardzo ładnie, a niektóre rzeczy są przejmujące, bardzo smutne, dramatyczne. Tego, czyli sztuki, nie da się opisać…”

(„Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem” Ewa Jałochowska).

Nasze rozważania, co to jest Sztuka prowadziliśmy na zajęciach języka polskiego w dniu 10 grudnia 2018 roku. Oczywiście każdy z nas miał swoje zdanie na ten temat, bo przecież „sztukę każdy może postrzegać inaczej”. A ponieważ także chcieliśmy wyrazić bogactwo naszej duszy i wrażliwość – powstało wspólne dzieło. Dzieło o wielu tytułach…

Od roli Artysty przeszliśmy do roli Krytyka Sztuki i Zwykłego Widza. Każdy mógł się podzielić się swoimi wrażeniami; odkryć, to, co głęboko ukryte. Po prostu Sztukę przez wielkie „S”.

Ileż tajemnic kryje w sobie jedno Wspaniałe Dzieło!

Alicja Mikołajczak