Ptasia stołówka – wycieczka klasy 4F

W poniedziałek 10.12.2018 r. o poranku klasa 4 F udała się wraz z opiekunami na krótką przedzimową wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. A oto nasza krótka relacja:

Wpadliśmy z wizytą na ptasi obiad (a właściwie drugie śniadania) do „Ptasiej stołówki” w Ogrodzie Botanicznym.
Najpierw z naszą Panią prowadzącą zajęcia wypatrywaliśmy ptaszków w ogrodzie, żeby wiedzieć komu przygotować zimowy obiadek. Do wykonania tego zadania otrzymaliśmy lornetki. Mimo wietrznej pogody udało nam się podpatrzyć kilka ptaków.

Następnie udaliśmy się do ciepłego pomieszczenia, w którym czekała na nas niespodzianka, czyli mnóstwo ziaren różnego rodzaju. Zmontowaliśmy małe funkcjonalne karmniki, które napełniliśmy mieszanką ziaren i smalcu.

Karmniki zawisną na drzewach, a ptakom życzymy smacznego.

Uczniowie 4 F.

Dorota Mickiewicz