Napisz list. Zmień życie!

Siódemka po raz drugi broni praw człowieka.

7 grudnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcja prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, a Siódemka przystąpiła do niej po raz drugi i zamierza czynić to już co rok.

Podczas spotkania ósmoklasiści poznali historie dziesięciu kobiet,  mieszkających w różnych miejscach na świecie i działających na rzecz wielu ludzi, których prawa są łamane. Uczniowie samodzielnie zdecydowali, w czyim imieniu chcieliby zabrać głos i napisali listy w obronie wybranych bohaterek. Niektórym udało się napisać nawet kilka pism.

Akcja, zapoczątkowana przez naszych rodaków, mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się nieprzestrzeganiu Konwencji Praw Człowieka.
Cieszymy się, że również my mogliśmy zabrać głos w ważnej sprawie i być może przyczynić się do „zmiany życia” tegorocznych bohaterek akcji – obrończyń praw człowieka.

Warto wiedzieć więcej: maraton.amnesty.org.pl
Agata Maćkowiak