Jasełka „Między sklepami” – klasa 1b

„Między sklepami”
czyli
rodzinne spotkanie przy Wigilijnym stole w kl. I B

W mroźne, środowe popołudnie 19 grudnia zaprosiliśmy naszych Rodziców i rodzeństwo na wspólne przygotowanie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy od premiery spektaklu pantomimicznego o intrygującym tytule „Między sklepami”. Skąd taki pomysł? Podsunęła go nasza codzienność, wieczna pogoń nie do końca wiadomo za czym, zapracowanie i gubienie w zabieganiu tego, co najważniejsze – siebie i relacji z innymi. Dlatego postanowiliśmy zmierzyć się z tym tematem i pokazać, że w Święta wiele może się zmienić.

Właściwie co się wydarzyło na Jasełkach?
Na scenie Młodzi Aktorzy doskonale wcielili się w role pędzącego przed siebie tłumu w galerii handlowej, który nie dostrzega ani potrzebujących, ani innych ludzi, a do tego jest całkowicie ślepy i głuchy na anielskie szepty, nieraz podpowiadające nam prosto do ucha, co warto byłoby zmienić. Dopiero cud narodzin małego Jezusa ożywia ludzkie serca –zabiegani klienci galerii otwierają zdumione oczy i zaczynają dostrzegać innych dookoła siebie, odrzucają ciążące im u rąk pełne zakupów torby i przemieniają swe serca. Gorące, szczere życzenia zmienią anonimowych przechodniów w wielką rodzinę, która zaczyna zauważać, jak ważne jest być, a jak nieistotne jest tylko mieć. Przypadkowo spotkani ludzie prawdziwie cieszą się z nadchodzących Świąt, stają się życzliwi, tolerancyjni i szczęśliwi. A wszystko to dzięki zmianie myślenia i zezwoleniu, by życiem zaczęło kierować serce, nie stan posiadania.

Długie oklaski stanowiły wspaniałe podziękowanie za prawie dwumiesięczny trud przygotowań, potwierdziły wspaniały odbiór naszego przedstawienia, a bardzo pozytywne opinie i towarzyszące występom wzruszenie były największą nagrodą dla nas.
Po przeżyciach duchowych spotkaliśmy się w sali przy pięknie nakrytych i przygotowanych wigilijnych stołach. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, wszyscy razem cieszyliśmy się z bycia ze sobą i czasu spędzonego z najbliższymi. Pełni wrażeń udaliśmy się do domów, by już w rodzinnym gronie kontynuować świąteczne przygotowania. Bo Święta tuż, tuż….

W imieniu Aktorów
Beata Żyto
wychowawczyni kl. I B

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast