Śniadanie daje moc – w klasach 1b i 1c

Wiem, że zdrowo jem
czyli
„Śniadanie daje moc” w kl. I b i I c

W czwartek 15 listopada czekała na nas – uczniów klasy 1 b i 1 c nie lada niespodzianka! Wiedzeni smakowitym zapachem zdrowych produktów dotarliśmy do swoich sal, gdzie naszym oczom ukazały się suto zastawione stoły. Co na nic było? O tym za chwilę.

Najpierw podzieliliśmy się pomysłami na zdrowy, jesienny jadłospis, którego menu przygotowaliśmy na dziś w domu w ramach tzw. zadania domowego wyprzedzającego. Stworzyliśmy z propozycji „Słoneczko zdrowia”, którego promienie skonstruowane były z samych dobrych dla naszego organizmu produktów i propozycji potraw. Po ustaleniu, co dla nas ważne i zdrowe, przystąpiliśmy do samodzielnego przygotowania „Wesołych kanapek” w ramach udziału w projekcie „Śniadanie daje moc”.

Najpierw sprawdziliśmy zgromadzone na talerzach produkty. Pięknie i kolorowo dekorowała nasze ławki duża ilość warzyw, a wśród nich pomidory, zielone ogórki, papryka, szczypiorek, pietruszka oraz pomarańczowe kwiatki z chrupiących marchewek. Mieliśmy do dyspozycji ser żółty, twarożek, szynkę i mieszane pieczywo. Nie zapomnieliśmy o odrobinie masła, która w odpowiednich ilościach jest każdemu potrzebna. Na deser czekały na nas jabłka i wieloowocowy sok multiwitaminowy.

Nadszedł moment, w którym po krótkim namyśle rozwinęliśmy skrzydła naszej fantazji i wyobraźni. Aż trudno uwierzyć, jak wspaniałe kanapki mogą powstać przy odrobinie inwencji twórczej! I tak nagle na naszych talerzykach pojawiły się koty, sowy, misie, motorówki i żaglówki, wesołe buźki z paprykowym uśmiechem i inne bardzo kolorowe propozycje na drugie śniadanie. Jeszcze nigdy wspólny szkolny posiłek nam tak bardzo nie smakował! Nikt nie grymasił, za to każdy zajadał ze smakiem wytwory własnej pracy kulinarnej.

A jakie opinie pojawiły się wśród naszych kolegów? Oto kilka wypowiedzi pierwszaków:
– „To było moje najwspanialsze śniadanie!”
– „To była najsmaczniejsza kanapka, jaka jadłam!”
– „Nie myślałem, ze to będzie mi tak smakowało!”
– „Nasze kanapki są unikatowe!”
– „Nie jesteśmy głodni, bo zjedliśmy dziś wyśmienite śniadanie!”

Czy potrzebny jest jeszcze jakikolwiek komentarz? Nie sądzę! Za to uważam, że dzisiejsze zajęcia będziemy jeszcze długo i dobrze wspominać, oblizując się na myśl o naszym aromatycznym jesiennym menu. No i dziś dodatkowo przekonaliśmy się na własnym podniebieniu, że zdrowo i smacznie idzie ze sobą w parze!

Jeśli macie ochotę, obejrzyjcie wytwory naszego kulinarnego działania. Może się zainspirujecie i w Waszych domach powstaną jeszcze ciekawsze „Wesołe kanapeczki”?
Smacznego i zdrowego 🙂

w imieniu uczniów klasy I b i I c