Koncert chóru z Białorusi

W poniedziałek – 5 listopada – gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Społecznej Szkoły Polskiej w Baranowiczach na Białorusi, którzy – choć urodzili się poza granicami Polski – pielęgnują naszą kulturę i język, a coroczne wizyty pozwalają im lepiej poznać Polskę i Polaków.

W naszym szkolnym holu zaprezentował się chór, który swoim występem uświetnił obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mali artyści dali przepiękny koncert, zaskoczyli publiczność piękną polszczyzną i wzruszyli przywiązaniem do naszego kraju. Znane pieśni polskie, w interpretacji tak zdolnych i wyjątkowych wykonawców, zyskały nową energię i zapewniły słuchaczom wiele pozytywnych emocji.

W podziękowaniu za muzykę płynącą prosto z serca, za piękną i niezwykle wzruszającą „ucztę dla zmysłów” oraz za wspólnie spędzony czas Pani Dyrektor Anetta Dropińska-Pawlicka wręczyła gościom upominki: słodycze, gry i maskotki ofiarowane przez rodziców.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszymi Przyjaciółmi z Białorusi, a Rodzicom, którzy przygotowali prezenty dla naszych gości, serdecznie dziękujemy za życzliwość, bezinteresowną pomoc i ofiarność okazaną naszej szkole.

Anna Szewczyk

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast